Zespół

Marcin Pazgier

Adwokat

– Biografia

Adwokat, od kilku lat zatrudniony w Kancelarii Prawnej Nowak & Wróblewski jako prawnik. W Kancelarii redaguje pisma procesowe, sporządza projekty dokumentów, opinie prawne, przygotowuje wnioski rejestrowe spółek do KRS, w tym rejestruje spółki w systemie S24, a także wspiera bieżącą obsługę prawną Klientów biznesowych. Prowadzi zajęcia z zakresu prawa dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Prywatnie aktywny sportowiec, siatkarz.

Specjalizacje

W

Prawo cywilne

materialne i procesowe

W

Prawo spółek

W

Elektroniczne postępowania rejestrowe

KRS, KRZ, S24

Doświadczenie

Adwokat Marcin Pazgier specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym (zarówno materialnym, jak i procesowym) oraz prawie gospodarczym, w tym z zakresu elektronicznych postępowań rejestrowych: KRS, S24, KRZ. Wiedzę z zakresu prawa materialnego i procesowego zdobywał na studiach prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Rzeszowie zakończoną zdanym egzaminem zawodowym. Wszechstronną praktykę oraz doświadczenie zdobywał również w trakcie studiów, praktykując w renomowanych warszawskich kancelariach adwokackich, a także w Sądzie Rejonowym oraz Okręgowym w Tarnobrzegu.

Przez dwie kadencje Sejmu RP zajmował się stałą obsługą prawną Biura Poselskiego w Sandomierzu, gdzie do jego zadań należy m.in. sporządzenie interpelacji i zapytań poselskich w sprawach prawnych, a także udzielanie porad prawnych w indywidualnych sprawach klientów Biura.

Obecnie, od kilku lat współpracuje z Kancelarią Prawną Nowak & Wróblewski. W Kancelarii odpowiada za obsługę biznesową Klientów, specjalizuje się w prowadzeniu procesów sądowych, w ramach których opracowuje strategie procesowe, redaguje pisma procesowe, sporządza projekty dokumentów, opinie prawne. Ponadto wyspecjalizował się w obsłudze spraw rejestrowych naszych Klientów, zarówno w postępowaniach przed KRS, jak i zgłaszaniu wierzytelności i prowadzeniu wierzycieli w sprawach restrukturyzacyjnych w Krajowym rejestrze zadłużonych (KRZ), w ramach których przygotowuje wnioski rejestrowe, rejestruje spółki w systemie S24, rejestruje przekształcenia jednoosobowych przedsiębiorców w spółki osobowe i kapitałowe, a także przekształcenia spółek osobowych w kapitałowe, a także zajmuje się kompleksowym wsparciem prawnym naszych Klientów w bieżących sprawach prawnych pojawiających się w ich działalności.

W wolnych chwilach uprawia siatkówkę halowa i plażową, a w kręgu jego zainteresowań znajduje się również muzyka i motoryzacja.

Wykształcenie

♦ Uniwersytet Warszawski – Wydział Prawa i Administracji – absolwent kierunku Prawo
♦ Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie – ukończona aplikacja adwokacka, egzamin adwokacki
♦ Członek Zespołu Adwokatów i Radców Prawnych na Podkarpaciu – obsługującego m.in. Grupę Spółek Skarbu Państwa oraz Grupę Spółek Korporacyjnych z branży automotive
♦ Członek Izby Adwokackiej w Rzeszowie

Języki obce

Biegle posługuje się językiem angielskim (egzamin certyfikacyjny UW).

Marcin Nowak

Marcin Nowak

Adwokat | Partner zarządzający

Tomasz Wróblewski

Tomasz Wróblewski

Radca Prawny | Partner zarządzający

Karolina Spyra

Karolina Spyra

Radca prawny

Magdalena Harnik

Magdalena Harnik

Radca Prawny

Magda Dzido

Magda Dzido

Adwokat

Marcin Pazgier

Marcin Pazgier

Adwokat

Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska

Radca prawny

Klaudia Wróbel

Klaudia Wróbel

Aplikant radcowski

Łukasz Bieniek

Łukasz Bieniek

Prawnik

Marek Turcza

Marek Turcza

Radca prawny, of Counsel