Zespół

Agnieszka Szymańska

Radca prawny

– Biografia

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, radca prawny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach, doświadczony prawnik z praktyką w renomowanych kancelariach prawnych.

W Kancelarii Prawnej Nowak & Wróblewski zatrudniona na stanowisku radcy prawnego, odpowiedzialna za obsługę prawną i wsparcie merytoryczne Klientów Kancelarii w zakresie prawa pracy, prawa spółek handlowych, prawa gospodarczego i cywilnego. Opracowuje koncepcje procesowe i reprezentuje naszych Klientów w postępowaniach sądowych. Specjalizuje się w przekształceniach spółek, a także przekształceniach jednoosobowych działalności gospodarczych w spółki osobowe i kapitałowe. Niezwykle skrupulatny prawnik, skupiony na szczegółach, co potwierdza każdorazowo przeprowadzając researche prawne, audyty dokumentowe, analizy orzecznictwa sądowego, czy opracowując pisma procesowe,  opinie prawne i rekomendacje prawno – biznesowe dla naszych Klientów. Uczestniczy także w obsłudze prawnej sądów i prokuratur, reprezentując podmioty publiczne w procesach sądowych oraz wspierając jednostki publiczne w zakresie przetargowym i pracowniczym.

Specjalizacje

W

Prawo cywilne

materialne i procesowe

W

Prawo gospodarcze i handlowe, w tym nadzór nad instytucjami finansowymi

przekształcenia spółek i jdg w spółki osobowe i kapitałowe, procesy sądowe, bieżące wsparcie działalności biznesowej przedsiębiorców;

W

Prawo pracy

opracowywanie dokumentacji pracowniczej, reprezentacja Klientów w sprawach pracowniczych, w szczególności dotyczących wypowiedzeń umów o pracę

W

Prawo farmaceutyczne

wsparcie podmiotów z branży farmaceutycznej, przekształcenia

Doświadczenie

Wiedzę z zakresu prawa materialnego i procesowego zdobywała w trakcie studiów prawniczych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od III roku studiów praktykowała w uznanych kancelariach radcowskich w Lublinie, gdzie zdobyła wiedzę i doświadczenie w zakresie obsługi prawnej klientów biznesowych, w tym m.in. firm farmaceutycznych. Przygotowała i obroniła z oceną bardzo dobrą pracę magisterską z zakresu nadzoru nad instytucjami finansowymi. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Kielcach, a po zdaniu egzaminu radcowskiego pracuje jako samodzielny radca prawny, wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie na rzecz Klientów Kancelarii Prawnej Nowak & Wróblewski w Tarnobrzegu. Obsługuje zarówno przedsiębiorców, jak i jednostki publiczne.

Wykształcenie

♦ Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – absolwentka kierunku Prawo.
♦ Izba Radców Prawnych – ukończona aplikacja radcowska.

Języki obce

Posługuje się językiem angielskim.

Marcin Nowak

Marcin Nowak

Adwokat | Partner zarządzający

Tomasz Wróblewski

Tomasz Wróblewski

Radca Prawny | Partner zarządzający

Karolina Spyra

Karolina Spyra

Radca prawny

Magdalena Harnik

Magdalena Harnik

Radca Prawny

Magda Dzido

Magda Dzido

Adwokat

Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska

Radca prawny

Klaudia Wróbel

Klaudia Wróbel

Radca prawny

Bartłomiej Szeląg

Bartłomiej Szeląg

Adwokat

Kacper Burak

Kacper Burak

Aplikant radcowski

Grzegorz Czaban

Grzegorz Czaban

Ekspert zamówień publicznych

Łukasz Bieniek

Łukasz Bieniek

Prawnik

Marek Turcza

Marek Turcza

Radca prawny, of Counsel